Уважаемые учителя!

Уважаемые учителя!

Прийміть ширі привітання з нагоди професійного свята - Дня Вчителя!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Партія, відкрий личко
2009-12-10 10:24:00

Партія, відкрий личко

Кримська республіканська організація Єдиного Центра направила кандидатам у президенти України В. Литвину, Ю. Тимошенко, В. Ющенко, В. Януковичу, а також всім кримським організаціям інших партій своє звернення, у якому пропонує відмовитися від виборів по закритих списках.

Як відзначив на  прес-конференції в Сімферополі керівник КРО Єдиного Центра Сергій Пастушок, система закритих виборчих списків повністю себе скомпрометувала. На думку експертів, країна одержала найбільш непрофесійний склад парламенту за всі роки незалежності, тому що виборець не знає, за кого голосує, хто представляє його інтереси в представницьких органах влади знизу доверху. Депутати не несуть персональної відповідальності перед виборцями, тому що вони виконують волю тільки свого партійного керівництва, а найчастіше однієї людини. Саме вибори по закритих списках - джерело політичної корупції і нерідко стають "дахом" для людей із кримінальним минулим.

 

Тільки відкриті списки, на його погляд, - головна умова оздоровлення влади всіх рівнів, у тому числі в Криму. Тим більше, що більшість претендентів на пост глави держави у своїх передвиборних програмах уже обіцяють впровадити систему відкритих виборчих списків партій.  Однак баритися не треба. Для цього ще до кінця поточного року варто зорієнтувати депутатські фракції в українському парламенті на прийняття відповідних змін в існуючому законодавстві про вибори. Щоб вибори в місцеві Ради, які намічені на 30 травня 2010 року, проводилися на новій законодавчій базі.

 

За словами Сергія Пастушка, Єдиний центр в українському парламенті вже зареєстрував відповідний проект. У Криму  8 грудня намічено провести "круглий стіл" на цю же тему. Як він виразився, тільки разом можна спонукати кандидатів у президенти, народних депутатів прийняти довгоочікувані зміни у вибори по відкритих списках.

 

Віктор Іваненко "Кримська газета"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"