Уважаемые учителя!

Уважаемые учителя!

Прийміть ширі привітання з нагоди професійного свята - Дня Вчителя!

Новинавсі друкуватиДрукувати

Новорічний подарунок від уряду - платна шкільна освіта
2009-12-14 15:05:00

Новорічний подарунок від уряду - платна шкільна освіта

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про забезпечення цільового використання засобів бюджетними установами соціально-культурної сфери" № 1007-р таїть у собі багато ризиків для системи освіти, вважає керівник секретаріату КРО Єдиного Центру Сергій Пастушок. Дане рішення - це фактичне бажання влади перенести на батьків частину витрат на зміст шкіл.

Дотримуючись  цього документа, з 1 січня 2010 року  кожна бюджетна організація соціально-культурної сфери (у тому числі і школа) зобов'язана відкрити  в територіальних органах Державного казначейства два види розрахункових рахунків, у тому числі спеціальний рахунок  для обліку операцій по платних послугах, благодійним внескам, грантам і подарункам. Т.е. фінансування витрат бюджетних організацій соціально-культурної сфери буде здійснюватися тільки з цих рахунків.

 

"Це приведе до того, - відзначає С. Пастушок,  - що у всіх школах збільшаться витрати на админперсонал (потрібно вводити бухгалтера-касира, до того ж,  розпорядженням дозволено із цих рахунків платити зарплату і учителям) і проведення додаткових тендерних процедур. Крім того, тяжкий тягар відповідальності за дотримання фінансової дисципліни, покладений на непідготовленних до цього директорів шкіл (що саме по собі не додає їм радості), збільшується тим, що їхні повноваження нівелюються другим підписом  головного бухгалтера централізованої бухгалтерії ( а цей бухгалтер не  підкоряється директорові), при цьому печатка на платіжних документах повинна бути районного управління освіти (побігати прийде директорові, щоб купити пачку паперу). Не додасть це рішення радості і батькам. Адже  легалізація благодійних батьківських внесків стане обов'язкової... Але   готові батьки, чиї діти зараз вчатьсяу  школі,  до цього?

 "Подібний новорічний подарунок українському народу від уряду Тимошенко говорить про те, що за умовою обмежених фінансових ресурсів, влада фактично намагається перевести частину витрат за зміст шкіл на батьків. Таке нововведення є протиправним по своїй природі і несе ряд погроз для системи освіти",  - підкреслює С. Пастушок.

 "Якщо держава конституційно  гарантує своєму народу безкоштовну освіту, то жоден  документ не повинен цьому суперечити, навіть якщо плата за навчання називається добродійністю, - підсумував він. -  КРО Єдиного Центру  категорично проти фінансування шкіл за рахунок батьківських засобів. Уряд повинен скасувати або переглянути своє  розпорядження".

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"